piątek, 23 grudnia 2016

Taniec duszy: Your Soul/ The dance of the soul: Your SoulMyślałam, że ów młody Niemiec, którego produkcje Wikipedia określa tropical house, interesuje się tylko mainstreamem, a jego głównym celem jest wejście na szczyty radiowych notowań. Myślałam, że wykonawca, który należy raczej do niszowych artystów i głównie specjalizuje się w spokojnym brzmieniu, nigdy nie przykuje uwagi. Ale stało się zupełnie inaczej, wbrew moim przypuszczeniom. Czy się cieszę? Ależ jasne, że tak. To, co powstało, jest w stanie zadowolić zarówno fanów muzyki niezależnej, jak i słuchaczy głównego nurtu. To, co powstało, wciąż gra w mojej głowie i zmusza mnie do maltretowania przycisku odtwarzania. Jeśli szukacie tanecznego remiksu utworu z pogranicza indie pop/ indie rock, doczytajcie ten post do końca i posłucajcie tego, co mam Wam do zaoferowania.

I thought that young German, who in Wikipedia is defined as a producer of tropical house, would be interested only in mainstream, and that his main aim would be going on the top of radio charts. I thought that an artist belonging to niche musicians who specialises in calm music would never attract his attention. Before that happened, I would have never predicted such a collaboration. Am I glad? Of course I am. The record I am writing about can satisfy both more demanding fans of independent music and fans of mainstream. The record I am writing about can't get out of my head and force me to maltreat the play button. If you look for a dance remix of an indie pop/ indie rock song, read this post and listen what I have to offer.

Oferuję Wam Your Soul Rhodes nieco zmodyfikowane przez cieszącego się światową sławą Feliksa Jaehna. Feliksa nikomu nie muszę przedstawiać, czy słuchacie najpopularniejszych radiowych rozgłośni czy też nie, to musieliście usłyszeć przynajmniej jedną z jego produkcji - Ain't Nobody (Loves Me Better). O Rhodes raczej nie słyszeliście, chyba że jakimś szczęśliwym i cudownym trafem należycie do grona moich stałych czytelników (o ile takowe istnieje, jestem wniebowzięta na samą myśl). Na temat tego pana z Wysp Brytyjskich przeczytacie w poście z maja. Tutaj napiszę tylko cztery słowa: jego głos jest hipnotyzujący.

What I have to offer is Your Soul by Rhodes, but a little bit modified by the German DJ of a worldwide fame - Felix Jaehn. No matter whether you listen to the most popular radio stations or not, you must have heard at least one of his productions - Ain't Nobody (Loves Me Better) and that's why he doesn't have to be introduced here. It is more likely that you have never heard about Rhodes (you may have heard about him if you read my blog regularly, which I doubt... ). You can find out about him in my post written in May. Here I'm gonna write just four words: his voice is hypnotizing.

Your Soul pochodzi z debiutanckiego albumu Davida Rhodes. Jeśli już koniecznie muszę znaleźć jakiś punkt odniesienia, to powiem, że trochę (podkreślam: trochę, nie bardzo) przypomina Toma Odella. I tyle na ten temat. W oryginale jest to utwór stonowany i nieco melancholijny, z kolei w wersji Jaehna bardziej dynamiczny, szczególnie w przypadku refrenu. Gdyby tak wyglądała muzyka taneczna grana w radiu, byłoby bardzo przyzwoicie i w dobrym guście.

The track Your Soul comes from Rhodes's debut album Wishes. If I am expected to find any reference in order to characterise Rhodes for those who have never heard his music, I can tell he sounds a little bit (I'm putting emphasis on these words: a little bit, not much!) like Tom Odell. And that's all. The original version of Your Song is soft and a bit melancholic, whereas Jaehn's edition is dynamic, especially when it comes to the chorus. If dance music played on the radio sounded like Your Song remixed by the young German, it would be much more decent and tasteful.Cieszę się, że Felix Jaehn, którego grają wszystkie komercyjne stacje i o którym pisze nawet prasa dla nastolatków, dostrzegł Rhodes. Mam nadzieję, że śladem Feliksa pójdzie więcej osób i Rhodes dotrze do większego grona słuchaczy.

I'm glad that Rhodes was noticed by Felix Jaehn, the worldwide popular DJ followed by all the mainstream radio stations and teenage press. I hope all those Felix's fans will appreciate Rhodes and get acquainted with his debut album. 

2 komentarze:

 1. Zaglądam i zaglądam i wciąż nowych postów brak ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło, że zaglądałaś tutaj, kiedy nawet ja tutaj nie zaglądałam. :(
   W ostatnim miesiącu po raz pierwszy doświadczyłam takiego "urwania głowy", że nie miałam nawet czasu wejść tutaj i napisać kilku słów. Ale we wtorek powracam z nowym wpisem - będzie coś obszerniejszego o polskiej muzyce. Znalazłam bardzo utalentowany i wyróżniający się zespół, a nawet dwa - w jednym wydaniu są rockowi i dynamiczni, w drugim prezentują wrażliwość na najlepszym poziomie.
   Po weekendzie zajrzę również na Twojego bloga, bardzo dawno mnie tam nie było. :(

   Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pamięć o moim blogu! :)

   Usuń